A szakdolgozat szakirodalmának lehetséges forrásai

2015.10.17

Napjainkban az internet hatalas információmennyiséget biztosít akár a választott szakdolgozati témában is. Sokan el is követik azt a hibát, hogy különböző online forrásokat (pl. blogbejegyzéseket, online újságcikkeket, stb.) használnak fel dolgozatuk elméleti részének kidolgozása során. Viszont az interneten elérhető forrásoknak csak igen csekély aránya felel meg a tudományos forrás előírásainak! 

Ímen néhány kulcsfogalom a témát illetően

• Folyóiratok: lektorált (rendelkezik szerkesztőbizottsággal és független, elismert szakértők anonim véleményezik a megjelenő cikkeket) és referálható (van idegen nyelvű összegzése: abstract), a folyóiratok elismertsége eltérő

Publicisztika (napi és hetilapok): nem legitim forrás, de kiváló ötletgyűjtemény

Tudományos információ: ellenőrizhető információ, amit két független, szakmailag elismert hírforrás is megerősít (avagy a megadott módszertannal a vizsgálat megismételhető és ellenőrizhető)

Kézikönyvek (handbook), a témakör színvonalas összegzései elismert szerzők által

• A Tanulmányban szakdolgozatban minden információ forrását meg kell pontosan, ellenőrizhető módon adni

Publikáció: ami a köz (public) által elérhető, azaz közkönyvtárakban bárki által megnézhető és ellenőrizhető (legalább 10 nyilvános könyvtár)

Tudományos munka: ellenőrizhető állítások megfogalmazása és igazolása (bizonyítása)

Plagizálás: mások munkájának "ellopása" és sajátként való feltüntetése (a szakdolgozatot kizárjuk, PhD fokozatot visszavonjuk)

Szakdoga Kurzus
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el